• ساختمان

  کاربرد پلیمر در ساختمان  پلیمرها به دلیل سبکی و مقاومت خوب در برابر عوامل جوی و ظاهر شکیل و بسیاری عوامل دیگر و خصوصاً قیمت ،کاربرد زیادی در ساختمان سازی دارند. در آسیا در کشورهایی مانند ژاپن و چین به این مسئله توجه زیادی شده است.

  از PVC (پلی وینیل کلراید) به علت مقاومت و سختی خوب و خود اطفا (آتش گیر نیست) در پروفیل های درب و پنچره و روکش MDF و دیوارهای ساختمان ها و روکش کابلها و... استفاده میشه.

  از PS (پلی استایرن) (همان روکش خودکار و..) البته از نوع فوم به علت سبکی و عایق حرارتی و ضد آتش بودن ( PS (پلی استایرن) آتش گیر هست ولی وقتی اون رو تبدیل به فوم میکنند (گاز نیتروژن در فوم محبوس است)) به دلیل خنثی بودن این گاز در نتیجه این فوم در مقابل آتش عکس العمل منفی تا حد زیادی نشون میده. البته ذوب میشه ولی به کندی آتش میگیره.) در سقف های تیرچه بلوک استفاده میشه.

  از فایبر گلاس ها (کامپوزیت الیاف شیشه همراه ماتریس پلیمری مثل اپوکسی رزین) در استفاده از سایبان ها و کاربردهای دیگر استفاده میشه.

  امروزه برای جلوگیری از زنگ زدن میل گرد بتن ها از پلیمرها رزینی یا لاتکسی در اونها استفاده میشه.

  بطور کلی اگر نیاز به پیشرفت در صنعت ساختمان سازی چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ مقاومت و عمر بیشتر هستیم باید مانند کشورهای پیشرفته به سراغ پلیمرها بریم!