• پلی وینیل کلراید

  از مزایای پلی وینیل کلراید، مقاومت خوب آن در برابر چربی‌ها، روغن‌ها، اسید‌ها و بازها می‌باشد. عایق الکتریسیته بوده و در برابر شعله، مقاوم است و از آنجاییکه به راحتی با انواع نرم کننده‌ها آمیخته می‌گردد، میتوان محصولات پلاستیکی متنوعی از سخت ترین شکل تا انعطاف ترین شکل را از آن تولید نمود.

  پلی وینیل کلراید در دو دسته تولید می‌گردد: نوع سخت و نوع انعطاف پذیر.
  اگر به این بسپار، نرم‌کننده‌ای افزوده نگردد یا با مقدار کمی از آن آمیخته گردد، پلاستیک قوی و سفتی حاصل می شود که در ساخت لوله و اتصالات ساختمانی، پروفیل در و پنجره، پوشش خارجی و پانل های ساختمانی، مجاری فاضلاب‌ها، ناودان‌ها، درزگیر در و پنجره، قطعات اتومبیل، کارت های اعتباری و ... بکار می‌رود.
  مصارف بسپار انعطاف پذیر بسیار متنوع است. از تولید انواع کاغذ دیواری و رو مبلی تا تولید ورق و فیلم، از اسباب بازی گرفته تا شیلنگ و پرده حمام و رومیزی ، کیسه خون و.... همگی از بازارهای مصرف این بسپار می‌باشند .

  polyvinyl chloride

  Polyvinyl chloride, commonly abbreviated PVC, is the third-most widely produced plastic, after polyethylene and polypropylene.
  PVC is used inconstruction because it is more effective than traditional materials such as copper, iron or wood in pipe and profile applications. It can be made softer and more flexible by the addition of plasticizers, the most widely used being phthalates. In this form, it is also used in clothing and upholstery, electrical cable insulation, inflatable products and many applications in which it replaces rubber.
  Pure polyvinyl chloride is a white, brittle solid. It is insoluble in alcohol, but slightly soluble in tetrahydrofuran.

  Polyvinyl chloride is produced by polymerization of the monomer vinyl chloride (VCM), as shown