اخبار

 • سال آینده ۳ شهر خوزستان در معرض تنش آبی خواهند بود

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:

  اهواز ـ مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: اگر مصوبات شورای آب و برق استان عملیاتی نشود، تابستان آینده سه شهر ایذه، باغملک و رامهرمز با تنش آبی رو به رو می شوند.

  به گزارش خبرنگار مهر، کیامرث حاجی زاده عصر دوشنبه در سیزدهمین نشست شورای آب و برق خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به اینکه در ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته خشکسالی‌های بی‌سابقه‌ای در کشور به ویژه خوزستان تجربه شد، بیان کرد: این خشکسالی باعث شد تا سفره‌های آب‌های زیرزمینی و چاه‌های آب شرب در برخی شهرستان‌ها خشک شوند.

  وی با اشاره به مصوبات شورای هماهنگی آب و برق خوزستان گفت: بنا شده تا طرح‌های کوتاه مدت و میان مدت برای شهرستان ایذه و باغملک انجام و آبرسانی از دریاچه سد کارون سه صورت گیرد؛ همچنین برای شهرستان رامهرمز از سوی شرکت آب و فاضلاب خوزستان دستگاه آب شیرین کن نصب شود و موضوع آب پایدار از طریق تأسیسات بالا دست در دستور کار قرار گرفت.

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان افزود: بنا شده مصوبات نشست گذشته شورای هماهنگی آب و برق خوزستان که برخی اجرا و بعضی در حال انجام هستند تا پیش از شروع فصل گرما عملیاتی شوند.

  وی با اشاره به برقراری خط انتقال آب غدیر گفت: دلیل قطع خط انتقال آب غدیر شکستگی کانال پای پل بر اثر سیلاب‌های اخیر بود که با تعمیرات سه ماه گذشته، آب این کانال به زودی وارد شبکه می‌شود.