اخبار

 • ثروت آفرینی درآبادان وخرمشهر بااستفاده از ظرفیت های منطقه ای وملی

  معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

  آبادان - معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری ایران گفت: در آبادان و خرمشهر با استفاده از ظرفیت های منطقه ای و کمک های ملی می توان ثروت آفرینی کرد.

  به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد پژمان ظهر امروز پنجشنبه در جلسه باز آفرینی بافت فرسوده در محدوده منطقه آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر) که در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد، اظهار کرد: ارائه طرح و برنامه از توانمندی‌های منطقه، اشتغال زایی و ایجاد ثروت راهکار توسعه و عمران آبادان و خرمشهر است.

  وی اظهار کرد: منطقه آزاد اروند توانایی‌ها و ظرفیت‌های بسیاری دارد که می‌توان با استفاده از توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی، بسیاری از مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر را برطرف کرد.

  معاون وزیر راه و شهر سازی با بیان اینکه نباید برای رفع مشکلات منطقه منتظر ظرفیت‌های ملی بود، تصریح کرد: باید فکر کرد که چگونه می‌توان به ثروت آفرینی رسید و صحبت کردن از مشکلات و کاستی‌ها به تنهایی کار ساز نیست.

  وی ادامه داد: به طور قطع ظرفیت‌های ملی نیز باید برای توسعه منطقه وارد عمل شود اما ابتدا باید از مدیریت و توانایی داخلی منطقه آزاد اروند بهره برد.

  پژمان گفت: انتظار می‌رفت تا در سه دهه نخست پس از پایان جنگ مشکلات شهرهای آبادان و خرمشهر رفع شود اما چنین نشد، لذا امیدواریم که بتوانیم مشکلات را کاهش دهیم.

  وی افزود: امید می‌رود تا پس از انجام بازدیدها، به تناسب ظرفیت‌ها بتوانیم کارهایی را انجام دهیم، وضعیت فعلی شایسته مردم ایثارگر و مقاوم آبادان و خرمشر نیست.