اخبار

 • ساماندهی ۱۱ هزار واحد صنعتی اولویت‌دار استان تهران

  رئیس سازمان مدیریت استان تهران خبر داد:

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ساماندهی و تجمیع واحدهای صنعتی اولویت دار در استان تهران خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، نعمت الله ترکی با اشاره به شعار سال ۹۸ مبنی بر «رونق تولید» از تجمیع و ساماندهی قطعی واحدهای تولیدی صنعتی مجوز دار استان تهران در سال ۹۸ خبر داد.

  وی افزود: کار ساماندهی واحدهای صنفی و صنعتی از سال گذشته آغاز شده و اکنون در سطح استان تهران ۵ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی فعال در شهرک‌های صنعتی و حدود ۶ هزار واحد تولیدی صنعتی در خارج از محدوده شهرک‌ها وجود دارد، در مجموع حدود ۱۱ هزار واحد تولیدی صنعتی اولویت دار در استان تهران است.

  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از ساماندهی واحدهای صنعتی فعال رسمی و غیررسمی استان تهران تا پایان سال ۹۸ خبر داد و گفت: از همه واحدهای تولیدی پراکنده فعال و نیمه فعال مجوزدار، درخواست کرده ایم تا برای دریافت مجوز استقرار در شهرک‌های صنعتی مراجعه کنند.

  وی با تاکید بر اینکه ارائه تسهیلات بانکی و تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در دستور کار مدیران استان است، بیان کرد: طبق تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ که این تبصره در بودجه ۹۸ هم تکرار شده است، منابع مالی قابل توجهی برای طرح‌های با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و نوسازی واحدهای تولیدی نیازمند سرمایه دیده شده است.

  ترکی همچنین بر ایجاد اشتغال جدید و افزایش سرعت تولید از طریق فعال شدن واحدهای تولیدی صنعتی و صنفی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه سال ۹۸، سال رونق تولید نامگذاری شده، دستگاهای متولی رونق تولید از جمله صنعت، معدن و تجارت، شرکت شهرک‌های صنعتی، جهاد کشاورزی و …جلسات ویژه ای برای تقویت واحدهای در حال تولید و فعال کردن واحدهای نیمه فعال برگزار می‌کنند.

  جلسه ویژه شناسایی ظرفیت‌های تولیدی استان تهران صبح امروز به ریاست نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، یدالله صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و جمعی از معاونین سازمان مدیریت، مدیران شرکت شهرک‌های صنعتی در سالن جلسات سازمان مدیریت استان تهران برگزار شد.