اخبار

 • مناطق پائین دست سدها در خوزستان فراموش شدند

  رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

  اهواز- رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: دلخوش هستیم که آب مورد نیاز صنعت را پشت سدها جمع می کنیم اما پائین دست سدها در خوزستان فراموش شده اند.

  به گزارش خبرنگار مهر، قاسم ساعدی پیش از ظهر امروز در نشست تخصصی واکاوی سیلاب خوزستان اظهار کرد: آب به جای تهدید می‌تواند فرصت باشد و نیاز است ایرادات سدها، عملکرد و برخورداری سدها را بررسی کنیم.

  وی افزود: همراه با سازه و تعریف محتوایی سد، لازم است شرایط بالادست و پایین دست‌ها نیز در طراحی سدها مورد توجه قرار می‌گیرد.

  رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: سیل زنگ خطر و تلنگری بر مدیریت‌های آب است و لازم است با دید تخصصی علت‌ها، خلاءها و چالش‌ها را در بحث سازه‌ای و مدیریت در نظر گیریم و راهکارهای خود را ارائه دهیم.

  ساعدی گفت: انتظار داریم پایین دست سدها مورد توجه قرار گیرد، دلخوش هستیم آب مورد نیاز صنعت را پشت سدها جمع می‌کنیم اما پایین دست‌ها فراموش شده اند.

  وی با بیان اینکه لایروبی‌ها انجام نشد و حریم رودخانه شکسته شده، ادامه داد: هر زمان حادثه‌ای پیش آید عذرخواهی می‌کنیم در حالی که آسیب‌ها وارد شده و باید مقصرها مشخص شوند.

  رئیس مجمع نمایندگان گفت: سیلاب خرابی به بار می‌آورد اما انسجام ملی و وحدت ملی نیز در سیلاب متبلور شد.

  ساعدی با تاکید بر اینکه ما به دنبال مچ گیری نیستیم، اضافه کرد: ما را یاری کنید تا خلاءهای قانونی برطرف و قانون‌هایی که می‌تواند کمک کننده باشد وضع شود.