اخبار

 • واحد یک نیروگاه برق‌آبی امیرکبیر وارد مدار شد

  به‌منظور کمک به شبکه سراسری برق؛

  واحد یک نیروگاه برق‌آبی امیرکبیر با تلاش متخصصان داخلی و به‌منظور کمک به شبکه سراسری برق وارد مدار شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، سید حسن رضوی گفت: با وجود مشکلات متعددی که برای انجام اورهال این نیروگاه وجود داشت، اما با پیشینه فنی پیمانکار و همچنین تلاش و پشتکار همه دست اندرکاران، انجام اورهال اساسی و تست‌های مربوطه واحد یک این نیروگاه برق‌آبی با موفقیت به پایان رسید و اکنون به شکل رسمی مجدداً راه‌اندازی و وارد مدار شد.

  وی با بیان اینکه شاخص‌های بهره‌برداری باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: مدیران شرکت باید بر اساس برنامه‌ها نسبت به بهره‌برداری بهینه مطابق استانداردها عمل کنند و مجموعه سد و نیروگاه را با ضریب اطمینان بیشتر در مدار بهره‌برداری قرار دهند.

  مهدی فتوکیان، مدیر امور بهره برداری و نگهداری سد و نیروگاه امیرکبیر نیز گفت: زمان راه‌اندازی واحد اول و دوم نیروگاه سال ۱۳۴۰ بوده که واحد اول بیش از ۴ میلیون و ۸۸ هزار مگاوات ساعت تولید و بیش از ۱۳۹ هزار ساعت کارکرد و واحد دوم نیز بیش از ۳ میلیون و ۸۹۸ هزار مگاوات ساعت تولید و بیش از ۱۳۱ هزار ساعت کارکرد داشته است.

  این مقام مسوول با اشاره به اینکه واحد شماره یک در سال ۴۶ یک بار مورد تعمیرات اساسی اورهال قرار گرفته و از آن زمان تا ۲۲ مهرماه سال گذشته تعمیری نداشته است یادآور شد: واحد یک از سال ۴۶ تا تاریخ یاد شده ۱۲۰ هزار ساعت کارکرد داشته و در این مدت بیش از ۳ میلیون و ۷۱۶ هزار مگاوات ساعت تولید داشته است.

  فتوکیان با تاکید بر اینکه عملیات اورهال در ۱۹ اردیبهشت سال جاری به صورت آزمایشی انجام شد، گفت: پس از انجام آزمایش‌های مربوطه این واحد در تاریخ یاد شده مورد بهره‌برداری آزمایشی قرار گرفت و تاکنون ۷۱۳ ساعت کارکرد و ۲۹ هزار و ۹۴۰ مگاوات ساعت انرژی تولید کرده است که از امروز هم برای کمک به شبکه سراسری برق به شکل رسمی وارد مدار شد.