اخبار

 • تکمیل پروژه ملی ترمینال سلام با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیاردی

  رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد

  رئیس بنیاد مستضعفان اعلام کرد: این بنیاد به رغم تحریم‌های ناجوانمردانه پروژه ملی ترمینال سلام را با موفقیت به پایان رساند.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بنیاد مستضعفان، محمد سعیدی کیا اظهار داشت: بنیاد مستضعفان در این طرح حدود ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است که با همت پیمانکاران و شرکت‌های زیر مجموعه این نهاد انقلابی در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع اجرا شده است.

  وی با بیان اینکه پروژه ملی ترمینال بین المللی سلام از سال ۱۳۸۹ آغاز شد، اما به علت تامین نشدن مالی، طرح مدت زیادی متوقف بود گفت: سرانجام در سال ۱۳۹۴ در مذاکراتی بین بنیاد مستضعفان و وزارت راه و شهر سازی قرار شد پروژه به صورت BLT انجام شود.

  سعید کیا افزود: وزارت راه و شهرسازی در سال ۱۳۹۵ تصمیم گرفت تغییراتی در پروژه ترمینال سلام ایجاد کند و ظرفیت این ترمینال را از ۴ میلیون نفر به ۵ میلیون نفر افزایش داد و در توافقات انجام شده سر انجلام بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۹۶ احداث ترمینال بین المللی سلام را آغاز کرد.

  سعیدی کیا با اشاره به تحریم‌های سخت بین المللی گفت: گرچه در زمان اجرای پروژه در شرایط تحریم بسیار سختی به سر می‌بردیم، اما با هماهنگی کامل بنیاد مستضعفان با وزارت راه و شهرسازی پروژه به نتیجه رسید.

  وی اضافه کرد: با وجود تغییرات مد نظر وزارت راه در مدت کمتر از دو سال توانستیم این پروژه عمرانی بی نظیر در کشور را به مرحله افتتاح برسانیم و در این پروژه از حداکثر امکانات داخلی استفاده شده و پروژه‌ای با این ابعاد و این تجهیزات و تکنولوژی برای نخستین بار در نوع خود در کشور اجرا شده است.

  رئیس بنیاد مستضعفان گفت: این پروژه نماد همکاری خوب بین دو دستگاه است که می‌تواند الگویی برای سایر پروژه‌های مشابه در کشور باشد و امیدوارم این پروژه ثمرات خوبی را برای مردم به همراه داشته باشد.