اخبار

 • پیشنهاد صرافان به بانک مرکزی برای تامین نیازهای اولویت‌های ارزی

  یک مقام مسئول اعلام کرد

  دبیرکل کانون صرافان به بانک مرکزی پیشنهاد داد تا اجازه دهد صرافان ارز را از صادرکنندگان خریداری کرده و برای اولویت‌های ۲۴ به بعد، تخصیص دهند.

  به گزارش خبرنگار مهر، احمد نوائی لواسانی امروز در مراسم رونمایی از نرم افزار تامین ارز مسافران عتبات عالیات گفت: پیشنهاد صرافان به بانک مرکزی این است که اجازه دهد صرافان ارز را از صادرکنندگان خریداری کرده و در اولویت‌های ۲۴ به بعد در مصارف ارزی تعیین شده از سوی بانک مرکزی، هزینه نمایند.

  دبیرکل کانون صرافان افزود: مشکلات نقل و انتقالات ارزی در عراق وجود دارد و قرار هم نیست که در قالب یک نرم افزار این مشکلات حل شود، بلکه این آغازی برای یک کار بزرگ است که باید آن را ادامه داد؛ اما به هر حال تامین ارز مورد نیاز زوار عتبات عالیات نیز برای ما مهم است.

  همچنین سعید مجتهدی نیز گفت: در فاز اول، نیازهای ارزی مسافران عتبات عالیات به خصوص با توجه به محدودیت های مالی امریکا در بازار عراق و عملیات بانکی این کشور با ایران، برآورده خواهد شد؛ ضمن اینکه در فازهای بعدی چشم انداز این است که بتوان مبادلات ارزی را در قالب کارتی شبیه ویزاکارت یا مسترکارت ساماندهی کرد.

  وی تصریح کرد: هدف ما این است که از ارزهای محلی دو کشور در مراودات مالی استفاده شود و نیازهای ارزی مسافران عراقی به ایران و مسافران ایرانی در عراق برآورده شود.