اخبار

 • پروازهای «رم» هما به ۲۸ آذر تغییر کرد/ پایان پرواز ماهان؛ ۲۴ آذر

  مهر خبر می‌دهد

  در حالی که ایران ایر پیش از این اعلام کرده بود پروازهای تهران-رم این شرکت هواپیمایی از امروز ۱۱ آذر آغاز می شود، زمان از سرگیری این پرواز به پنج شنبه ۲۸ آذر ماه تغییر کرد.

  به گزارش خبرنگار مهر، در پی اعمال فشار آمریکایی ها و تحریم های یک جانبه و ظالمانه دولت ترامپ علیه صنعت هوانوردی ایران و همچنین دنباله روی دولت مرکزی رم از فشارهای واشنگتن علیه ایران، این کشور اروپایی اعلام کرد از ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) از انجام پروازهای ماهان به رم و میلان ممانعت به عمل می آورد.

  مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی نیز در گفت وگو با خبرنگار مهر، این اقدام خصمانه برخی دولت های غربی و تبعیت آنها از دولت ترامپ علیه صنعت هوانوردی ایران را مبنی بر توقف پروازهای ماهان به ایتالیا از ۲۴ آذر امسال تأیید کرد.

  این در حالی است که ایران ایر توانست با مذاکراتی که با این کشور اروپایی داشته، جایگزین ماهان در مسیر هوایی تهران-رم شود.

  گفتنی است هما پرواز تهران-میلان را هر هفته روزهای سه شنبه و جمعه برقرار دارد اما پروازهای تهران-رم که مدتی متوقف شده بود، قرار بود از ۱۱ آذر (۲ دسامبر) مجددا از سر گرفته شود.

  معصومه اصغرزاده سخنگوی ایران ایر در گفت وگو با خبرنگار مهر از تغییر زمان آغاز پروازهای تهران-رم این شرکت هواپیمایی از ۱۱ آذر (۲ دسامبر) به پنج‌شنبه ۲۸ آذر (۱۹ دسامبر) خبر داد.