اخبار

 • سدهای خوزستان ظرفیت مهار سیل های احتمالی را دارند

  مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان:

  اهواز- مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان گفت: سدهای استان قابلیت دریافت میزان باران را خواهند داشت و می توانند جریان ورودی سیل را مهار کنند.

  داریوش بهارلویی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در این خصوص اظهار کرد: در حال حاضر حجم خالی سدهای استان خوزستان ۶ میلیارد و ۱۲۲ میلیون مترمکعب است و فضای خالی برای جلوگیری از سیلاب‌های احتمالی وجود دارد.

  وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته متوسط ورودی در سد کارون ۴۶۱ مترمکعب بوده است که به ازای آن ما ۲۵۶ مترمکعب در ثانیه خروجی داشتیم.

  مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان بیان کرد: در حوزه سد دز ۵۷۵ مترمکعب در ثانیه ورودی و ۶۵۱ مترمکعب بر ثانیه خروجی داریم، در حوزه کرخه ۵۵۰ مترمکعب بر ثانیه ورودی و ۴۵۱ مترمکعب بر ثانیه خروجی داشته‌ایم، در حوزه مارون ۸۱ مترمکعب بر ثانیه ورودی و خروجی به‌طور متوسط ۱۰ مترمکعب بر ثانیه خروجی داریم و در حوزه جره ۷ مترمکعب بر ثانیه ورودی و ۲ مترمکعب بر ثانیه خروجی بوده است.

  بهارلویی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته میزان ورودی به سدهای استان خوزستان در مقایسه با روز گذشته کاهش داشته است و از بارشی که در ۲۴ ساعت استان آغاز شده، ۱۴۴ میلیون مترمکعب آب وارد سدها و مخازن استان شده است.

  وی گفت: از ابتدای سال آبی تاکنون ۱۲ میلیارد و ۶۱۲ میلیون مترمکعب آب وارد سدهای خوزستان شده است.

  مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق استان خوزستان بیان کرد: طبق بررسی نقشه‌های هواشناسی بارندگی‌ها تا ۱۸ فروردین در استان ادامه خواهد داشت.

  بهارلویی عنوان کرد: سدهای استان قابلیت دریافت میزان باران را خواهند داشت و می‌توانند جریان ورودی سیل را مهار کنند.