اخبار

  • تاکید هند بر گسترش تجاری درصنایع پایین دستی پتروشیمی    به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، معاون اقتصادی وزیر بازرگانی هندوستان در نشست با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بر قابلیتهای صادراتی استان در زمینه سیمان ، صنایع دستی نقره ، مصالح ساختمانی ، شمش طلا و همکاری مشترک در بخشهای فراوری فلزات کمیاب ، تجارت الکترونیک ، انرژی های تجدید پذیر ، آی تی ، هوا فضا و صنایع پایین دستی پتروشیمی تا کید کرد .

    راجیوکر با یاد آوری روابط تجاری کشورش با ایران ، بر اعلام آمادگی هندوستان برای دسترسی به اهداف مورد نظر تاکید کرد و گفت: با تسهیل روابط بین ۲ کشور در بخش آی تی، زمینه همکاری در بخش های تجارت ، سرمایه گذاری ۲ جانبه ،ورود به مناطق آزاد ، ، توریسم و ترانزیت گسترش می یابد.

    اسرافیل احمدیه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در این نشست، از رشد و توسعه صادرات غیر نفتی و انتقال دانش فنی به ویژه در بخشهای آی تی وتکنولوژی، ابراز امیدواری کرد.

    در پایان این دیدار مقرر شد، پتانسیل ها و ظرفیتهای موجود استان اصفهان در قالب اعزام یک تیم تجاری در سفر به هندوستان باب تازه ای در تبادل سبد تجاری برداشته شود و همچنین مذاکره تجار وصنعتگران ۲ کشور در بخشهای مختلف از جمله صنعت قطعه سازی اتومبیل صورت گیرد.