اخبار

 • سرمایه گذاری توتال در مجموعه پتروشیمی پورت آرتور تگزاس  به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی بی مونت اینترپرایز، یکی از مقامات شرکت توتال به تازگی اعلام کرد این شرکت قصد دارد 1.7 میلیارد دلار برای ساخت یک مجتمع کراکر اتان در پورت آرتور تگزاس سرمایه گذاری کند.
  پیش بینی می شود این پروژه 3500 فرصت شغلی جدید در زمینه ساخت و ساز و 45 شغل تمام وقت در مجموعه پتروشیمی توتال، واقع در این شهر، فراهم کند.
  مقامات شهرستان جفرسون ایالت تگزاس و نمایندگانی از شرکت توتال، مذاکراتی بر سر مسائل مالیاتی مرتبط با این سرمایه گذاری داشته اند.
  تریشا فولر، سخنگوی توتال، عنوان کرد: با وجود پیشرفت های قابل توجهی که در زمینه مطالعات امکان سنجی صورت گرفته، این پروژه هنوز نهایی نشده و در مرحله تایید از سوی مقامات ایالتی قرار دارد.
  اتیلن محصول فرآیند کراکینگ اتان مایع است. این محصول واحد سازنده پلاستیک های مورد استفاده در صنایع مختلفی مانند تولید کفش های ورزشی، کمربند ایمنی و غیره است که توسط خطوط لوله انتقال می یابد و بدست خریداران می رسد.
  توتال، به عنوان اسپانسر اصلی طرح، و شرکت صنایع شیمیایی باسف آلمان به طور مشترک در این پروژه همکاری خواهند داشت.
  افزایش تولید گاز شیل در ایالات متحده که به لطف توسعه فناوری نوین شکست هیدرولیک صورت گرفته؛ عامل محرک بسیاری از طرح های صنعتی از جمله پروژه حاضر در جنوب شرق تگزاس است و با راه اندازی واحد کراکر اتان پورت آرتور، ظرفیت تولید اتیلن این مجموعه پتروشیمی دو برابر می شود.