اخبار

 • افزایش سرمایه گذاری کره جنوبی در صنعت پتروشیمی  به گزارش نیپنا به نقل از کره بیزینس، سئول، شرکت های پتروشیمی کره جنوبی نفت را به عنوان یک منبع انرژی سنتی دانسته و در حال گسترش فعالیت کارخانه های خود به سمت تولید محصولاتی از منابع غیر نفتی هستند.
  بیشتر شرکت های پتروشیمی در کره جنوبی، کارخانه تولید انبوه محصولات شیمیایی از منابع غیر نفتی مثل گاز طبیعی، گاز شیل، میعانات و گاز مایع(LPG) از نفتا راه اندازی کرده اند. پیش بینی می شود که این اقدام به عنوان یک رویه در کل صنعت پتروشیمی کره جنوبی عمومیت پیدا کند.
  به گفته یک منبع موثق شرکت هیوسونگ برای تکمیل خط تولید کارخانه پتروشیمی 253.97 میلیون دلار برای تولید پروپیلن در سال 2013 سرمایه گذاری کرده بود و ظرفیت تولید خود را از 200 هزار تن در سال به 500 هزار تن افزایش خواهد داد. پروپیلن از طریق هیدروژن زدایی از پروپان (PDH) با استفاده از LPG ، تهیه می شود در صورتی که در گذشته از تجزیه نفت خام تولید می شد.
  شرکت لوته شیمیایی در حال آماده سازی برای ساخت پالایشگاه مواد شیمیایی از گاز طبیعی در سورگیل ازبکستان است.این شرکت 338 میلیون دلار در یک مجموعه تولید محصولات شیمیایی به ارزش 3.9 بیلیون دلار با مشارکت دولت ازبکستان سرمایه گذاری کرده است. پس از تکمیل پروژه ساخت این کارخانه شیمیایی انتظار می رود که سالانه 390 هزار تن پلی اتیلن با چگالی بالا و 80 هزار تن پلی پروپیلن تولید شود.
  همچنین این شرکت قصد دارد تا سال آینده یک کارخانه تولید مخلوط زایلن از میعانات گازی در دیسان، جنوب استان چوانگ چئونگ با همکاری اویل بانک هیوندای راه اندازی کند. لوته شیمیایی یک کارخانه که تولید مشتقات اتان از گاز شیل در ایالات متحده تا سال 2018 راه اندازی خواهد کرد.
  سال گذشته، سامسونگ توتال و پتروشیمی اس کا اینچئون تولید پاراکسیلین از میعانات را آغاز کرده اند و در تلاش هستند تا حجم تولید خود را از 1 میلیون تن به 1.3 میلیون تن در سال افزایش دهند.
  شرکت تولید مواد شیمیایی ال جی نی با همکاری صنعت پتروشیمی دولتی قزاقستان یک کارخانه پالایش گاز طبیعی در قزاقستان آغاز کرده است این شرکت در سال 2011 برای تولید 840هزار تن اتیلن و 800 هزار تن پلی اتیلن به میزان 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده بود. اما تغییرات قیمت جهانی انرژی موجب به تویق افتادن بهره برداری از این پروژه شده است.
  به این ترتیب، شرکت های پتروشیمی کره جنوبی با توجه به تنوع خوراک در تلاش هستند تا در بازار رقابت با کشورهای تولید کننده نفت نه تنها کسب و کار خود را حفظ نمایند بلکه باعث ثبات در عرضه و تقاضا مواد اولیه و تنوع کسب و کار شوند.